ČSOB Poisťovňa
O poisťovni ČSOB
Poisťovňa ČSOB je univerzálnou poisťovacou spoločnosťou, ktorá vznikla v roku 1995 odkúpením spoločnosti ERGO poisťovňa. Dnes je poisťovňa členom ČSOB Finančnej skupiny, do ktorej patrí okrem nej aj ČSOB Banka, ČSOB Stavebná sporiteľňa, ČSOB Leasing, KBC Asset Management a ČSOB nadácia. 100 %-ným vlastníkom poisťovne je belgická KBC Bank.
ČSOB Poisťovňa disponuje širokým portfóliom poistných produktov v oblasti životného i neživotného poistenia, ktoré sú určené pre fyzické osoby, podnikateľov, ale aj veľké obchodné spoločnosti. Produkty ČSOB si môžu klienti uzatvoriť prostredníctvom množstva pobočiek tak ČSOB Poisťovne, ako aj banky, cez mnohých externých sprostredkovateľov, online komunikačné nástroje (špeciálne webstránky, aplikáciu ČSOB Smartbanking), cez telefón či bankomat.
Poisťovňa ČSOB získala ako prvá na Slovensku ratingové hodnotenie Ba, čo je druhý najvyšší stupeň medzinárodného ratingu pre spoločnosti na Slovensku od CRA RATING Agency. Ocenenia získala aj v rôznych rebríčkoch, napr. TREND TOP (1.miesto v roku 2013 až 2015), World Finance Insurance Awards (1. miesto v roku 2011), Hermes Komunikátor a Zlatá minca.
Kontaktné informácie ČSOB
811 02 Bratislava
(+421) 2 59 66 69 97
Ako sa zmenia ceny PZP v roku 2025?
V budúcom roku si za povinné zmluvné poistenie opäť priplatíme. Môže za to nielen inflácia, ale aj ustanovenia augustovej novely zákona o PZP. Ak však jazdíte zodpovedne, poisťovňa vás za to odmení. A okrem toho existuje aj ďalší spôsob, ako dokážete pri povinnom zmluvnom poistení ušetriť.
Novela zákona o PZP: Aké zmeny priniesla?
Povinné poistenie pre elektrické kolobežky, vyššie pokuty pri neuzatvorení PZP či vyššie poistné limity. To sú len niektoré zmeny, ktoré priniesla novela zákona o PZP od augusta 2024. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na jednotlivé zmeny podrobnejšie.
Phishing a podvodné emaily: Ako sa chrániť a dá sa voči nim poistiť?
Boj proti kybernetickým hrozbám sa v 21. storočí stáva bežnou realitou. Phishing je jednou z nich, podvodníci sa v tomto prípade snažia od ľudí vylákať citlivé údaje vrátane PIN kódov k účtom či údaje kreditných kariet. Najčastejšie to skúšajú formou e-mailov, ktoré sú pripravené čoraz dômyselnejšie a často sú na nerozoznanie od štandardných e-mailov z banky. Hoci sa phishingu prakticky nedá vyhnúť, môžeme sa ho naučiť rozoznávať a nenechať sa oklamať. Ako na to?